Rozpowszechnianie wiedzy o kulturze i dziedzictwie obu narodów poprzez Ekogazetę

Skarby Rosji ?

Przez najbliższe dwa miesiące zabierzemy Was w podróż do najpiękniejszych miejsc naszego sąsiada – Rosji, będzie to też podróż do rosyjskiej naturalnej kuchni, a także w podróż do jej dziedzictwa….

Dlaczego chcemy, abyście tę podróż odbyli z nami i poznali skarby Rosji, jej dziedzictwa ?

Celem naszego przedsięwzięcia jest przede wszystkim propagowanie dziedzictwa przyrodniczego i kultury Rosji, w nawiązaniu do zbliżonych aspektów w Polsce.

Pragniemy w ten sposób budować więzi międzykulturowe między naszymi krajami.  

Chcemy przezwyciężać bariery między Polską a Rosją, a także zbędne stereotypy i uprzedzenia.

Nasz projekt

W osiągnięciu tego celu i przybliżeniu skarbów Rosji – jej dziedzictwa, bardzo pomogło nam wsparcie uzyskane na realizację projektu:

Rozpowszechnianie wiedzy o kulturze i dziedzictwie obu narodów poprzez Ekogazetę we współpracy z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

To dzięki uzyskanym środkom z CPRDiP, a także dzięki pracy Wolontariuszy mogliśmy przygotować 30 artykułów, które będziemy publikować  na stronie ekogazeta.eu

Możemy zdradzić tylko, że artykuły podzieliliśmy na 3 bloki tematyczne:

  • pierwszy blok tematyczny: Rosjo! Jesteś piękna! Tu jest przepięknie! Zabierzemy Was do Parków Narodowych Rosji. A jest ich aż 64. Podziwiać będziemy nie tylko krajobrazy, ale faunę i florę tego kraju. Pokażemy także starania wielu Rosjan na rzecz gatunków ginących, stanowiących globalne dziedzictwo.
  • drugi blok tematyczny: Kuchnia rosyjska – Jak się mówi w Polsce – ‘’Niebo w gębie’’.  W Polsce mówi się przez żołądek do serca.  Uwierzcie nam! Rosja potrafi to zrobić…
  • wreszcie trzeci blok tematyczny: Twórcza, pełna tradycji Rosja…

Bo taki właśnie jest ten kraj i naprawdę sporo nas łączy…

Czy każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie?  Jesteśmy pewni, że tak 🙂

 
logo-CPRDiP

Projekt dofinansowany  ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w ramach Otwartego Konkursu na Dofinansowanie Zdalnych Przedsięwzięć na rzecz Dialogu i Porozumienia w Stosunkach Polsko-Rosyjskich